Dům Podlah Písek
menu

Když se sype podklad

je to průšvih, ale i to umíme vyřešit. Na SOU jsme měli zrenovovat podlahu ve třídě, kde byly původní parkety ve velmi špatném stavu. Plocha křivá, hrbatá, parkety uvolněné. Po odkrytí části podkladu jsme narazili na drolivý potěr. Renovace dřevěné podlahy nebo její odstranění a tvorba nového podkladu by byly příliš nákladné, zvolili jsme tedy sanační postup. Plochu jsme ošetřili speciální disperzní penetrací SCHÖNOX SDG a položili armovací pletivo ze skelných vláken SCHÖNOX RENOTEX, které umí zpevnit podklad starých dřevěných podlah ve všech směrech. Kolem stěn a prostupů jsme upevnili nivelační pásky. Na pletivo jsme následně vylili anhydritovou stěrku SCHÖNOX APF. Tato patentovaná samonivelační hmota je speciálně vyvinutá pro sanaci kritických podkladů – obsahuje vlákna,  díky nimž dosahuje vysokých pevností.

Podklad je připravený – můžeme pokládat. Pro provoz ve školní třídě jsme doporučili PVC Novoflor Extra AMOS, které jsme nalepili na disperzní lepidlo SCHÖNOX UNITECH.

NOVOFLOR EXTRA AMOS

PVC podlaha v rolích, kolekce Novoflor Extra Amos je heterogenní (3-vrstvá) pvc podlaha, která  splňuje vysoké nároky na zátěž a neustálý pohyb nábytku. Podlaha je vhodná do škol, mateřských školek a školních jídelen. Účelu využití byl přizpůsoben způsob výroby nášlapné vrstvy a zdokonaleny vlastnosti proti poškrábání, opotřebení a otěru. Podlaha spadá do kategorie s nejvyšším stupněm zátěže – tř. 34., 43. PVC podlaha má protiskluzovou úpravu, je odolná proti opotřebení, stálobarevná pod umělým osvětlením, vhodná pro podlahové topení a udržuje rozměrovou stálost podlahy – bez zvlnění a prasklin.

SCHÖNOX RENOTEX

Chcete se dozvědět více o sanaci dřevěných podlah pomocí pletiva SCHÖNOX RENOTEX? Podívejte se na video:

Výhody systému:

  • eliminace nákladné demontáže starého podkladu
  • velká časová úspora oproti celkové rekonstrukci
  • snížení výšky
  • ideální pro těžce přístupná místa
  • jednoduché zpracování
  • na systémově připravený povrch je možné položit všechny druhy podlah

Veškeré produkty systému najdete v naší nabídce stavebních hmot SCHÖNOX.