Dům Podlah Písek
menu

Parkety v Kulturním domě

Písecký kulturní dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2004. Jsme velmi pyšní, že naše firma získala důvěru investora pro kompletní renovaci podlah v jednotlivých sálech. Nejtěžším oříškem bylo vyřešení parketové podlahy ve velkém sále, která pod sebe měla schovat zasunovací hlediště. Taneční parket  musí být bezpečný, proto nepřicházela v úvahu sebemenší nerovnost v místě napojení pevné a pohyblivé plochy. Tuto zkoušku jsme zvládli a celý projekt dopadl skvěle.

Do tanečního a hudebního sálu jsme instalovali dubové parkety, pro jejichž povrchovou úpravu bylo zvoleno olejování. Použili jsme alkydový olej Synteko NATURAL, který je speciálně vyvinutý pro prostory s vysokou zátěží. Díky vysokému obsahu sušiny  (až 99%) má skvělé vlastnosti a vynikající odolnost vůči mechanickému opotřebení.

O pravidelnou údržbu podlahy se stará technický personál Kulturního domu. Na základě našeho doporučení využívá pro mytí podlah mýdlový roztok Synteko SOAP. Na čištění špíny z bot a skvrn od podrážek je vhodný Synteko REMOVER. Pro udržení správné nasycenosti dřeva se používá údržbový olej Synteko RE-COVER.

Zátěž podlahy v kulturním domě je enormní – taneční kurzy se střídají s koncerty, plesy, přednáškami, veletrhy… Denně zde chodí, tančí nebo skáče několik desítek i stovek párů bot, ne vždy úplně čistých, často s tenkými podpadky. I přes pravidelnou údržbu proto přišel čas na renovaci finální olejové vrstvy. Během letních prázdnin v roce 2019 jsme pomocí Synteko NATURAL zrenovovali 420 m2 parket ve velkém sále a 150 m2 v sále hudebním.

reerence kulturák velký sál

 

reference KD Písek - hudební sál

Kulturní dům Písek

 

Přečtěte si více o ošetřujících produktech pro dřevěné podlahy: Laky a oleje